İstanbul Hava Durumu

Tamamen Bulutlu

8°C

istanbul

Tamamen Bulutlu

Nem: 66%

Rüzgar: 28.97 km/h

 • 14 Mart 2016

  Bulutlu 7°C 5°C

 • 15 Mart 2016

  Bulutlu 8°C 4°C

Facebook Sayfamız

Şehir Fırsatı

Sepetiniz boş

İş ve Kazanç Olanakları

İstanbulusma.com da çalışmak için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
 1. AMAÇ
 2. GELİR ALANI
 3. İŞLER
 4. GÖREVLER
 5. ÇALIŞMA ŞEKLİ
 6. İŞ ANLAYIŞI
 7. BAŞVURU

AMAÇ, MİSYON & VİZYON

Şehir rehberi mantığını tamamen değiştirecek İstanbul'luların her gün isteyerek gireceği ve sosyal ağ gibi kullanacağı bir site oluşturmak istiyoruz. istanbulusma.com, "Buluşma Ekseninde Kent Yaşamı Rehberi" ve "Özelleştirilmiş Kent Yaşamı Rehberi" sloganları ile kent rehberi sitesine yeni bir bakış açısı getirmek ve büyük bir metropol olan İstanbul'da sosyal ağ formatına alternatif ve tamamlayıcı bir site oluşturarak İstanbul'la ilişkisi olan herkesin ziyaret edip faydalanabileceği çok yönlü yep yeni bir şehir rehberi/portalı projesi.

 

"Özeleştirilmiş Şehir Rehberi" diyoruz çünkü; sitemizde metrpolde yaşamanın çok zor olduğundan hareketle şehir sakinlerine kendilerini anlayan, onlarla empati kurmaya, onların sorun ve ihtiyaçlarına çözüm olabilmeyi gerçek anlamda bir "rehber" olmayı istiyoruz ve ve üyelerimizi İstanbul'da yalnız bırakmamayı onlarla birebir ilgilenerek onları İstanbul'da yaşarken her koşulda yanlız ve mutsuz hissettirmemelerini amaçlıyoruz.

 

Bununla beraber diğer  hedefimiz İstanbul İşletmeleri'dir. Sitemiz temel olarak bu amacı gerçekleştirirken, İstanbul'luları onları mutlu edecek işletmelerle ve onların ürün ve hizmetleriyle istanbulusma.com da buluşuturmayı hedefliyoruz. Yani istanbulusma.com işletme ve istanbul'luları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

 

Bu anlamda sadece bir kesime değil, farklı sosyal statüden ve meslekten insanların kolayca faydalanabileceği, herkesin her gün girip bilgi edinip, düşüncesini paylaşıp, içerik oluşturabileceği  bir İstanbul metropol yaşam portalı, sosyal ağı olan bir şehir rehberi sitesi yapmak amacımız. Bunu sağlamak için  ayrıca sitemize veya .net uzantılı adresimizle ilerleleyen aşamada sosyal ağ formatı da dahil edilecektir. Onun denemeleri ise istanbulusma.net üzerinde ayrı bir proje yapılmaktadır. Bizler şu an için istanbulusma.com bu proje de yer alacak çalışma ekibimizi oluşturma aşamasındayız. Eğer sizlerde bizim gibi İstanbul'a dair şeylere önemle bakan biri olarak severek çalışacağınız bir iş istiyorsanız sitemizdeki iş alanları hakkında aşağıdan bakabilirsiniz.

 

GELİR ALANLARI & HEDEFLERİ

 

Sitemizde bir rehber sitesi için ilk akla gelebilecek gelir kaynağı olarak reklam gelirleri yerine, işletmeleri hedef alacak şekilde gelir alanları oluşturduk ve İstanbul'daki 100.000 den fazla işletme hedef gelir kaynağımızdır. Sitemizde çalışan her Editör aynı zamanda işletmeleri de takip eden birer Satış Temsilcisi olabilmeli . Eğlence, spor, müzik, konser, mekan, etkinlik, organizasyon, bilet, emlak, eğitim-kurs, alışveriş, tatil, gezi, yeme-içme gibi başlıklar altında üretilecek içerik ve bu alanlardaki işletmelerin ürün ve hizmet satışı ve reklamları ile şehir rehberi sitemizi tıpkı sosyal ağ siteleri gibi işletmelerden elde edilecek gelirlerle geliştirmek istiyoruz. Yani sitemizi ziyaret eden her kişi girdiği her sayfa da o sayfa içeriğiyle ilgili işletmeleri ve onların hizmet ve ürünlerini görecekler. Biz bu anlamda 15 milyondan fazla insanın yaşadığı bu metropolün işletmelerinin ve insanlarının bir noktada buluşacağı bir proje sosyal şehir rehberi ağı oluşturmak istiyoruz. Her ekip üyelerimizden bu bakışla çalışmasını isteriz. Sitemizdeki her bölüme ayrı ayrı ekip üyeleri alınacaktır ve böylece her bölümde çalıştığı alanı isteyerek severek serbest çalışan ve konusunda amatör olsa da giderek uzmanlaşan geniş bir kadroya sahip olmak istiyoruz ve kısa sürede İstanbul gibi dev bir metropülün en işlek web sayfalarından biri olacağımızı düşünüyoruz.

 

Gelir hedefimiz olan başlıca işletme alanları:

 

   • Alışveriş Merkezleri
   • Eğitim/Kurs İşletmeleri
   • Eğlence mekanları İşletmeleri
   • Biletle hizmet sunan İşletmeler
   • Restoran ve Oteller
   • Cafe, bar ve lokantalar
   • Spor salonları/merkezleri
   • Emlak, yapı, konut ve inşaat firmaları
   • Danışmanlık Firmaları
   • Toptancılar ve Perakendeci İşletmeleri (Mağaza, butik, dükkan vb)
   • Ve diğer bütün işletmeleri İSTANBUL İŞLETME REHBERİ çatısı altında müşteriyle buluşturmak. (bknz: http://istanbulusma.com/index.php/isletme-rehberi )

 

Temel gelir hedefimizin kaynağı İstanbul işletmelerini şuan egemen alan Google ve Facebook web reklam ve sayfalarına oranla daha uygun maliyetlerle daha maksimum reklam ve tanıtım hizmetiyle istanbulusma.com üyesi yapmaktır.

 

stanbul'daki çoğunluk işletmlerin asgari şekilde İşletme Rehberi'inde yer alması ve bununla beraber yukarda sıraladığımız Şehir Rehberi mantığına daha uygun olan işletmelerin İndirimli Üye İşyeri ve Şehir Fırsatı ile ürün ve hizmetlerini üyelerimize sunacak şekilde onları sitemizin sürekli üye işletmeleri yapmayı amaçlıyoruz.

 

Bu işletmeleri sitemize kazandıracak şekilde aşağıdaki içerik editörlüğü ve satış temsilcilikleri oluşturuldu.

Birden fazla veya sevdiğinzi ve daha çok gelir getireceğini düşündüğünüz alanları tercih ederek bizimle çalışmaya başyabilirsiniz.

 

 

Aşağıdaki alanlarda içerikle beraber iş üretip kazanç etmek isteyen herkes serbest olarak alınan işin ücreti, karı ve maliyeti üzerinden anlaşılarak ortalama kar üzerinden %40 karla çalışabilecektir. Tek şartımız para kazanmayı düşünmek kadar, alanınızda sorumlu ve işletmeci bir anlayışınızın olması ve İstanbul'a dair bir projede bulunma ve bunda pay sahibi olma heyacanının duyma isteğinizin olmasıdır. Aşağıdaki tüm alanlarla ilgili olarak sitemizde üste menüde İŞLETMELER İÇİN bölümünede bakmanız gerekmektedir

 

İstanbulusma.com da yaplacak işler ve işletilecek alanlar:

Vizyondakiler > Sinemalar bölümü için haftalık sinema bilgileri girilecek, İstanbul'daki mevcut sinema firmaları salonları listelenecek ve sinema işletmelerinin sinema bölümünde şehir fırsatı şeklinde veya sadece firma veya salon tanıtımı şeklinde reklamlarının yapılması ve ücretli haber röportajları yapılması 

 

Ekinlikler > Tiyatro, dans, gösteri, konser vb etkinliklerin Etkinlikler takviminde yer alacak şekilde listelenmesi ve bu etkinlikleri düzenleyen organizasyon işletmelerinin ve etkinliğin yapıldığı yerin şehir fırsatı şeklinde veya organizatör firma ve mekan işletmesinin haber röportaj şeklinde haberlerinin yapılmaıs ve etkinlik kampanyalarının düzenlenmesi. Örneğin ücretsiz etkinlik bileti verilmesi veya etkinliklerin biletlerinin sitemizden satılması anlaşmasını yapılması.

 

Eğlence Hayatı > İstanbul'daki eğlence hayatına dair İstanbul'daki eğlence mekanlarının listelenmesi, araştırılması ve bu yerlerle ilgili haber ve firma/işletme röportaj/tanıtım haberlerinin yapılması (fotoğraf veya videolu). Bu mekanlarla ilgili ziyaretçilerimize ücretsiz veya indirimli şehir fırsatlarının oluşturulması

 

Çevre & Geri Dönüşüm > İstanbul'da çevre ve geri dönüşüm konusunda haberlerin siteye girilecek şekilde bulunması ve derlenmesi. Bu alandaki örgüt, organizasyon ve firmaların araştırılıp haber tanıtım röportajının yapılması ve bu alandaki firmaların reklamlarının alınması ve bu alanda Çevre Koruma ve Geri Dönşüm konusunda bu firmalarla kampanya fikirlerinin bulunması,  düzenlenmesi ve uygulanması.

 

Kültür & Sanat > İstanbul'dak gösteri sanatları dışında kalan sergi, söyleşi, seminer vb. etkinliklerin sitede takvimde yayınalacak şekilde haftalık olarak bulunup derlenmesi. İstanbul'daki kamu ve özel kültür ve sanat merkezlerinin listelenmesi ücretli haber tanıtım röportajlarının yapılması ve sitemizde yer alacak şekilde bu tür etinliklerin organizatörü firmaların ve mekan işletmelerinin sitemizde reklamlarının yer alacak şekilde anlaşmaların yapılması, bu alanda yenilikç iş fikirlerinin üretilmesi ve projelndirilmesi

 

Alışveriş > İstanbul'da alışveriş konusunda haberlerin ve alışveriş mekanlarının, AVM lerin listelenmesi ve sitemizde AVM etkinlikleri adı altında bir takvim içinde AVM lerin etkinliklerinin sunulması, AVM'lerle haber, tanıtım röportajlarının yapılması, İstanbul'daki AVM dışı diğer alış veriş mekanlarının listelenmesi ve bu yerlerdeki işletmelerin mesela terzi gibi zanaat veya organik gıda gibi veya antika eşya gibi konusunda uzman veya tarihi işletmelerin sitemizde yer alacak şekilde ücretli haber tanıtım röportaj ve çekimlerinin yapılması.  

Eğitim-Kurs> İstanbul'daki özel eğitim kurs firmalarının kurs veya sertifika, seminer gibi eğitim programlarının Eğitim Takvimi altında tüm eğitimlerinin tarih tarih toplanması listelenmesi ve İstanbul'daki tüm özel eğitim merkezlerinin listelenmesi ve bu alandaki firmalarla bağlantılar kurularak eğitim/kurs programlarına sitemiz üzerinden indirimli ön kayıt alınabilmesinin sağlanması.

 

Spor > İstanbul'daki devlet organiszyonu harici özel spor haberlerinin derlenmesi, etkinliklerinin listelenmesi ve istanbul'daki bireysel özel spor merkezlerinin(fitnes vb.) ilçe ilçe listelenmesi ve bu spor işletmeleri ile bağlantıya geçilecek şekilde iletişim bilgilerinin alınması, firmalarla görüşülerek tanıtım haber röportajlarının ve sabit reklamlarının alınması ve fırsat kampanyalarının oluşturulması.  

 

Mekan > İstanbul'daki özel yeme-içme, konaklama, eğlence mekanlarının başta restoran, cafe, bar, otel mekanlarının ilçe ilçe listelenmesi ve bu mekaların şehir fırsatı kampanyalarının alınması, haber tanıtım röportajlarının yapılması(fotoğraf-video çekimi)

 

Emlak/Yerleşim Rehberi> İstanbul'daki konaklama ve iş yeri alanında yeni yapı projelerin derlenmesi, haber yapılması ve/ ayrıca yapılabiliniyorsa semt ve ilçe bazlı yapılaşma ve yerleşim analizlerinin yapılması Emlak Rehberi dışında İstanbul Yerleşim Rehberi olarak ikinci bir başlık altında İstanbul'da yaşanacak semtlerin ve ilçelerin analizlerinin site ziyaretçilerine gerekirse köşe yazısıda yazarak anlatılması sunulması. Yeni yapı projelerinin firmaları ile görüşüp haber tanıtım röportajlarının yapılması ve reklamlarının alınması.

 

İşletme Rehberi > İstanbul'daki özellikle ziyaretçi ve üyelerimize sunulabilecek nitelikli işletmelerin bir noktada bulunacağı İstanbul İşletmeleri Rehberi bölümünde işletmelerin yer alacak şekilde iletişime geçilmesi, randevu ile veya direkt sahaya çıkarak ziyaret edilerek sitemizde yıllık kayıt ile ücretli şekilde sitemizde yer almalarının sağlanması ve şehir fırsatı kampanyalarının oluşturulması ve bu işletmlerin istanbulusma.com üyeleri için belli ücret karşılığında Sürekli İndirimli Üye İş Yeri olmalarının sağlanması ve İşletme Rehberi'inde ve Şehir Fırsatı İndirilmli Üye İşyeri başlığı altında yayınlanması

 

Şehir Fırsatı > Sitemizde bulunan Şehir Fırsatı bölümünde farklı sektörlerden ürün ve hizmetlerin Şehir Fırsatı kampanyalarının işletmelerle görüşülerek alınması e oluşturulması.

 

Aşağıdaki alanlardan kendinize en uygun olan bir alanı veya daha çok gelir getireceğini düşündüğünüz alanı seçebilirsiniz. Birden fazla alanda da çalışabilirsiniz. Bu alanların birinde veya birkaçında hakimiyetiniz ve çevreniz size başka zamanlarda başka işler içinde referans olabilir. Bu yüzden seçtiğiniz anlanı önemsemeli, çalıcağınız bu anlanda kuracağınız iletişime dikkat etmenizi hem bizim hem sizin için son derece önemlidir.

İş Alanlarımız ve Aranan Ekip Üyeleri :

 

ŞEHİR FIRSATI Editörleri (3 ve üzeri ) :

İş Tanımı : Sitemizdeki Şehir Fırsatı bölümünü oluşturmak, firmalarla görüşüp şehir fırsatı almak ve bu kampanya detaylarını düzenlemek.

 

Eğitim/Kurs/Seminer Editörleri ( 3 ve üzeri):

İş Tanımı : İstanbul'daki ücretli ücretsiz her türlü eğitim amaçlı kurs,seminer, konferans vb etkinlikleri ilgili kişi veya firmalarıyla iletişime geçilerek sitedeki Eğitim Takvimine eklenmesi, bu kursların reklamının ve gerektiğinde sitemizden satışının yapılması amacıyla eğitim firmasıyla bu firmalarla pazarlama yapılarak uzun süreli reklam duyur anlaşmaların yapılması, bu konuda kampanyaların düzenlenmesi..

 

Mekanlar Editörü ( 10 ve üzeri ) :

İş Tanımı : İstanbul'daki otel, köşk, restaurant ,kültür sanat merkezleri veya spor veya güzellik salonu gibi özel mekanları derlenmesi, bu tür yerleri ziyaret edip fotoğraf çekip röportaj yaparak siteye eklenecek hale getirilmesi, ayrıca bu tür ticari yerlerden mekanın tanıtımını yapacak şekilde ücret karşılığında sitemize ekleyerek sitede yer almalarını sağlamak ve sitede "Haftanın Mekanları" gibi bölümler oluşturmak.

 

AVM Editörü ( 2 ve üzeri) :

İş Tanımı : İstanbul'daki 100 üzeri AVM'leri araştırıp, takip edip derleyip, tanıtım yazıları ile sitemizdeki ilgili bölüme eklenecek şekilde sunmak, AVM yöneticileri ile iletişim kurup onlara sunduğumuz hizmetleri anlatıp sitemizde AVM Rehberi bölümünde ekstra özelliklerle yer almalarını sağlamak, etkinliklerini takip edip siteye eklenecek hale getirmek, AVM yöneticleri ile röportajlar yapıp tanıtım haberlerinin yapılmasını sağlamak ve serbest olarak bu bölümü geliştirecek projeler üretilmesi.

 

Firma/İşletme Rehberi Editörü ( 3 ve üzeri) : Firma rehberi bölümümüz için İstanbul'daki firmalarla ulaşarak sitemize kayıt olmalarını sağlamak, fırsat kampanyası düzenlemeye ikna etmek, İndirimli Üye İş Yeri bölümümüzde yer almalarını sağlamak, istanbulusma.com İşletme Rehberi bölümünü tanıtmak ve geliştirmek.

 

Gezi/Tatil Rehberi Editörleri (3 ve üzeri) :

İş Tanımı : Sitemizde oluşturacağımız Gezi/Tatil Rehberi bölümünü içeirk olarak oluşturacak İstanbul'un gezi haritasını çıkarıp, bu konuda haber ve gezi günlükleri yazacak ayrıca İstanbul'la ilgili Gezi Turları sunan firmalarla iletişime geçip onların turlarını Şehir Fırsatı olarak almak.

 

Emlak Rehberi Editörü (3 ve üzeri) :

İş Tanımı : İstanbul'daki her türlü gayrimenkul(konut vb) projelerin haberlerini sitede yayınlacanak şekilde derlemek, proje sahibi firmalarla röportaj yapıp sitemizdeki emlak rehberi bölümünde yer almalarını sağlmak.

 

Kültür & Sanat Bölümü ( Her bölüm için 2 ve üzeri )

İş Tanımları : İstanbul'da gerçekleşen kamu veya özel tüm amatör/profesyonel kültür-sanat etkinliklerini olabildiğince farklı kaynaklardan takip edip sitemizin Etkinlik Rehberi konulacak şekilde derlenmesi, firmalarla veya kişilerle anlaşılarak ücret karşılığında etkinlik duyurularını almak ve organizasyonların biletlerinin satışı için anlaşmak.

 

Tiyatro Editörü : İstanbuldaki bütün Tiyatro etkinliklerini takip edip kaynaklarıyla listelemek sitede yayınlanacak şekilde hazırlamak Sinema Editörü : İstanbul'da gösterimdeki bütün Sinema fimlerini sitede yayınlaacak şekilde hazırlamak ve film önermek

 

Sergi Editörü : İstanbul'daki tüm sergileri duyurabilecek kaynakalır ulup bu kaynaklardan sergi duyurularını sitede yayınlacak şekilde hazırlamak

 

Gösteri/Eğlence Editörü : İstanbul'daki tüm gösteri veya eğlence aktiviltelerini zamanlarını ve içeriğini sitede yayınlanmak üzre hazırlamak Konser/Dans vb. diğer alanların Editörü : İstanbul'daki tüm müzik ve dans etkinliklerinin bilgilerini hazırlayıp sitede yayınlanmaya hazır hale getirmek

 

Buluşma/Etkinlik Editör ve Organizatörleri ( 5 Kişi) :

İş Tanımı : İstanbulusma.com sitemizin bir diğer amacı "İstanBuluşma" organisayonlarıdır. Burada ağırlıklı olarak firmalarla veya sadece kendimizin düzenleyeceği organizasyonlara yer vereceğiz. En basit anlamda istanbulusma.com İstanbul'da etkinlik/organizasyon duyurusunun yapılacak olanların ilk uğrayacağı bir duyuru sitesi olmalı. İş tanımı ise, firmaları ve şahısları organizasyon duyurularını ve bilet satışlarını istanblusma.com da yapmaya ikna etmek ve bu tür işleri firmalara teklif mailleri yazarak almak. Ayrıca sitemiz ismi İstanbuluşma ile sitemiz öncülüğünde spor turnuvaları, müzik ve diğer konularda buluşma/etkinlik organizasyonları düzenlemek ve organizasyonları düzenlemede iş birliği yapacak müşteri firmalar, şahıslar bulmak. Ayrıca buluşma organizasyonunun site üzerindeki kısmını yönetmek. Örneğin firmalara açılış, yemek, organizasyonu düzenlemek veya İstanbuluşma ismiyle İlçeler arası Basketbol Turnuvası düzenlemek gibi geniş biir alanda çalışacak arkadaşlar arıyoruz.

 

Çalışma Şeklimiz : şuan için bulunduğunuz yerden serbest zamanlı çalışma şeklindedir. Size Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.">isminiz @istanbulusma.com şeklinde bir mail verilecek ve sizden ev veya iş yerinizden çalışarak, seçtiğiniz alanda içerikler üretmeniz ve firmalarla belli teklif formatları üzerinden iletişime geçmeniz istenecektir.

 

Çalışma Şartları ve Ücretler : Ücretler ilk aşamada sabit maaş yerine, serbest çalışma ve yapılan/alınan işe göredir.   Sabit maaş ve sabit çalışan personel statüsü bizim için ilerleyen aşamada olacak bir aşama.

 

Ücret konusunda ise, sadece içerik editörlüğü düşünmediğimizden dolayı her çalışanımızın Satış Temsilcisi/Pazarlamacı gibi olmasınıda umuyoruz. Sitemizdeki bazı hizmet bedelleri İşletmeler İçin bölümünden görülebilir. İsterseniz birden fazla bölümde çalışabilirsiniz. Performansınıza göre istanbulusma.com Kurucu Üyesi ünvanıda verilerek sitemizden nbelirli hissede verilecektirtir. Bu şu anlama gelmektedir istanbulusma.com un kuruluşunda ve gelişmesinde özenle ve samimice  emeği olan her çalışanımız sitemize ilerleyen aşamada ortak olacaktır ve bir gün satılsa bile projemizden ona verilecektir.

İki tür bakış arıyoruz sizde: Birincisi İstanbul'u gerçekten seven ve bu şehirle ilgili birşeyler yapmak ve bu yaptıkları ile para kazanmak isteyenler, ikinci ise 15 milyon insan var bu metropolde ve maddi sıkıntılar çekiyorum ve bu kadar insana yönelik mutlaka bir şeyler yapıp para kazanmalıyım diyenler

Ayrıca eğlence, spor, müzik, konser, mekan, etkinlik, organizasyon, bilet, emlak, eğitim-kurs, alışveriş, şehir fırsatı, işletmeler, iş hayatı veya sitemizde alan herneyse "İstanbul'da bu alan benden sorulacak bundan sonra" diyecek kadar seçtiği alanı isteyen, öğrenmeyi ve konuya hakim olmayı aklına kazıyan ve bu alanı değer oluşturacak şekilde işletmeyi isteyecek arkadaşlar arıyoruz. Bununla beraber istanbulusma.com olarak bu çağın gereği olarak belkide içten olmaya, üretken olmaya, yapıcı olmaya, paylaşmaya, yardımlaşmaya; iyi bağlantıları ve çevresi olmaya ve yapılan işlerde uzun vadeli düşünmeye inanıyoruz. Bizle çalışmak isteyen herkesin bu taleplerinin para kazanma kaygısı kadar olmasını bekliyoruz. Bizle çalışmak için bu anlayışa sahipseniz hiç durmayın bu projede çalıştığınız kattığınız değerin karşılığını her zaman alırsınız. Yeter ki istikrarla ve yardımlaşarak çalışıp, özgün, değerli şeyler üretelim.İnteraktif

Karıyer & İş ortaklığı