İstanbul Hava Durumu

Tamamen Bulutlu

8°C

istanbul

Tamamen Bulutlu

Nem: 66%

Rüzgar: 28.97 km/h

  • 14 Mart 2016

    Bulutlu 7°C 5°C

  • 15 Mart 2016

    Bulutlu 8°C 4°C

Facebook Sayfamız

Şehir Fırsatı

Sepetiniz boş

Özelleştirilmiş Kent Yaşamı Rehberi

Etkinlik 

Levent Yüksel Konseri
Başlık:
Levent Yüksel Konseri
Zaman:
09.08.2014
Yer:
Jolly Joker İstanbul -
Kategori:
KONSER

Açıklamalar

Türkiye'nin en iyi bas gitaristlerinde olan Levent Yüksel, Devlet Konservatuvarı kontrbas bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli bar ve mekanlarda çalışmıştır. Levent Yüksel, ünlü sanatçılarla çalışmaya başladıktan sonra adını duyurmaya başlamıştır.

 

 

Levent Yüksel, ilk albüm Med-Cezir'i Sezen Aksu ve Uzay Hepari birlikte 1993 yılında müzikseverlerle buluşturdu. Albümden çıkan "Kadınım", "Tuana", "Med Cezir", "Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk" ve "Uçurtma Bayramları" isimli şarkılar oldukça beğenildi ve müzik kalitesi anlamında dönemini aşan bir albüm olarak değerlendirildi.

 

Levent Yüksel, ikinci albüm çalışması “Levent Yüksel’in 2. Kaseti”ni 1996 yılında çıkardı. 1997'de çıkardığı "Bi’daha" single'ı ile muazzam bir satış rakamına ulaştı ve büyük ilgi görüp, televizyon programlarına isim, maçlara slogan oldu. 1998 yılında "Adı Menekşe" adındaki üçüncü albümünü çıkaran Levent Yüksel, 2000 yılında ise Aysel Gürel, Sezen Aksu, Bülent Ortaçgil, Mirkelam ve Ümit Sayın gibi çok önemli müzisyenlerle çalıştığı Aşkla isimli albümünü çıkardı. Levent Yüksel, 2004 yılında Uslanmadım ve 2006 yılında Kadın Şarkıları albümlerini yayınladı.Kaynak :http://etkinliktakvimi.org/konser/levent-yuksel-konseri

Yer

Jolly Joker İstanbul
Yer:
Jolly Joker İstanbul

Açıklamalar

Üzgünüz, henüz detayli bilgi bulunmuyor.


İnteraktif

Karıyer & İş ortaklığı